Żylaki odbytu

Żylaki odbytu zwane potocznie hemoroidami to guzki krwawnicze, są one jednym z najczęstszych schorzeń odbytu.

Występują one zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.

Do występowania żylaków odbytu predysponują czynniki genetyczne (rodzinne występowanie), oraz czynniki zewnętrzne (m.in.dieta, siedzący tryb pracy, zaparcia, przebyte ciąże i porody)

Obraz kliniczny i objawy różnią się w zależności od zaawansowania choroby(wyróżnia się cztery typy żylaków odbytu)

Klasyfikacja żylaków odbytu

Hemoroidy-żylaki-odbytu-leczenie-konsultacje-chirurg-Skierniewice

 

Objawy:

Najczęściej występuje świąd i pobolewanie okolicy odbytu, wyczuwalne guzki w okolicy odbytu, śluzowa wydzielina, podkrwawianie lub krwawienie z odbytu.

Podobne objawy występują czasem w innych łagodnych chorobach takich jak szczelina odbytu, oraz takich, które mogą nieść ze sobą ryzyko poważnych powikłań, a nawet być zagrożeniem dla życia (np: rak odbytu lub jelita grubego).

Jeśli zauważysz u siebie krwawienie z odbytu (krew na papierze, brudzenie bielizny, krew na stolcu) lub inne wyżej wymienione objawy, koniecznie zgłoś się do naszego gabinetu, gdzie chirurg z wyczuciem i w atmosferze intymności przeprowadzi badanie i w zrozumiały sposób przedstawi  propozycje dalszej diagnostyki i leczenia.

Nasze zaplecze sprzętowe i współpraca z innymi jednostkami pozwala na prowadzenie leczenia wielu chorób proktologicznych, a doświadczenie zdobyte przez wiele lat praktyki chirurgicznej w szpitalu i leczeniu ambulatoryjnym, umożliwia zoptymalizować postępowanie, aby szybko i fachowo udzielić pomocy pacjentowi.

W naszym gabinecie chirurgicznym jesteśmy w stanie w pełni zdiagnozowac oraz zaproponować optymalną metodę lecznie tej dolegliwości.

Powrót do oferty gabinetu chirurgicznego